Przejdź do głównej zawartości

Lody morelowe (bez maszynki i jajek)

Moi drodzy obiecałam wam, że na blogu będzie dużo przepisów na lody. Dotrzymując słowa dzisiaj kolejny przepis. Mamy sezon na przeróżne owoce, w tym również moje kochane morele, które plasują się u mnie przed brzoskwiniami czy nektarynami. Uwielbiam je w postaci suszonej, a świeże mogłabym jeść bez końca. Lody z moreli z dodatkiem domowego likieru pomarańczowego na bazie śmietanki kremówki oraz jogurtu greckiego to czysta poezja dla podniebienia. Koniecznie musicie spróbować. Moje znikły tak szybko, że gdyby nie fakt braku miejsca i dostępu do zamrażalnika zrobiłabym ich więcej. Co wyróżnia lody spośród innych tych sklepowych ? 


  • mało składników 
  • zero białego cukru i innych słodzików 
  • naturalny skład 
  • kremowa i puszysta konsystencja 
  • wyraźny i oryginalny smak świeżych owoców

Zachęceni?  To polecam sięgnąć po świeże morele, póki jeszcze jest na nie sezon i zrobić takie lody w domu. Zapewniam będziecie zachwyceni efektem a zwłaszcza ich smakiem. 





Składniki : 

500 g moreli świeżych bez pestek 
250 g śmietanki kremówki 36%
180 g jogurtu typu greckiego 
1-2 łyżeczki ekstraktu pomarańczowego 

Wykonanie : 
1. Owoce myjemy i kroimy na pół wyjmujemy pestki. Umieszczamy w wysoki naczyniu w raz z śmietanką i jogurtem. Blendujemy na gładką masę, na koniec dodajemy ekstrakt i jeszcze chwilę blendujemy całość. Przekładamy do foremki i  mrozimy przez 3 godziny. 
2. Po tym czasie całość dzielimy nożem i umieszczamy w malakserze. miksujemy do momentu aż powstanie nam jednolita masa trwa to ok 30 sekund.. Nabieramy lodu łyżką. Resztą możemy ponownie włożyć do zamrażalnika szczelnie zakrywając wierzch. 

Smacznego. 

Komentarze

  1. Domowe lody- co roku postanawiam je zrobić i nigdy nie mogę się zabrać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Chętnie skorzystam z przepisów.
    Apetycznie to wygląda.

    OdpowiedzUsuń
  3. Jej, ale pysznie wygladają. Na takie upały takie lody są w sam raz.

    OdpowiedzUsuń
  4. Wyglądają i smakują na pewno pysznie. 😊

    OdpowiedzUsuń
  5. Mniam, już czuję w ustach jak to smacznie smakuje.

    OdpowiedzUsuń
  6. rzeczywiście brzmi całkiem prosto, nigdy nie robiłam jeszcze własnych lodów :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Uwielbiam takie owocowe lody

    OdpowiedzUsuń
  8. Bardzo zdrowo :) Muszę zaproponować w domu :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Domowe lody wiadomo, najlepsze :) A morelowych to chyba nie jadłam :)

    OdpowiedzUsuń
  10. Chyba jest wyjątkiem, ale w ogóle nie jem lodów. Jakoś nie przepadam za takimi łakociami.

    OdpowiedzUsuń
  11. Nic tylko robić, mrozić i jeść. Świetne przepisy.

    OdpowiedzUsuń
  12. Hmm coś dla mnie. Muszę spróbować :)

    OdpowiedzUsuń
  13. Właśnie wczoraj poszalałam z lodami, przygotowałam aż trzy ich smaki, łącznie pięć litrów. :)

    OdpowiedzUsuń
  14. Nigdy nie rozbiłam domowych lodów. Chyba będę musiała to nadrobić.

    OdpowiedzUsuń
  15. fajnie to wygląda muszę spróbować sama zrobic

    OdpowiedzUsuń
  16. Cudowny pomysł! Na pewno wypróbujemy!

    OdpowiedzUsuń
  17. Hmm..brzmi bardzo prosto i pysznie!

    OdpowiedzUsuń
  18. Super opcja, jutro zrobię tak truskawkowe 😉

    OdpowiedzUsuń
  19. Generalnie nie lubię lodów owocowych, ale na takie domowe cudo chyba się skuszę :)

    OdpowiedzUsuń
  20. Jeszcze nigdy nie wyrabiałam sama lodów, jednak jestem bardzo ciekawa tych. Na pewno za niedługo skorzystam z przepisu!

    OdpowiedzUsuń
  21. Chętnie skorzystałabym z tego przepisu, jednak brakuje mi niektórych przedmiotów, aby móc je wyrobić jak najlepiej. Tylko mi smaka narobiłaś... ;)

    OdpowiedzUsuń
  22. Muszę zrobić takie lody, do tej pory robiłam tylko o smaku truskawkowym

    OdpowiedzUsuń
  23. Mam właśnie w planach domowe lody więc napewno skorzystamy :)

    OdpowiedzUsuń
  24. Uwielbiam morele 😍 każde pod każdą postacią. Kupiłaś mnie nimi. Muszę je zrobić. Ale widzialam i Ciebie trochę przepisów. Czekam na kolejne. Napewno znajdę coś dla siebie 😁😍 Kinga

    OdpowiedzUsuń
  25. Przyznaję bez bicia, że jestem ogromnym łasuchem i wręcz kocham lody! Ostatnio zrobiłam lody na bazie jeżyn i poziomek, chyba nigdy nie jadłam tak genialnych lodów ;)
    Mimo że nadal na pierwszym miejscu są u mnie lody miętowe to te z jeżynami i poziomkami plasują się na drugim miejscu! Bardzo chętnie skorzystam z twojego przepisu.

    OdpowiedzUsuń
  26. Lody prezentują się bardzo smakowicie! Kiedyś na pewno sama wypróbuję twój przepis 🥰

    OdpowiedzUsuń
  27. O, nigdy nie robiłam domowych lodów. Może zacznę wraz z tym przepisem :)

    OdpowiedzUsuń
  28. Nigdy nie robiłam samodzielnie lodów. Te zdjęcia tak mnie zachęcają, że być może spróbuję. Muszę tylko kupić składniki i się zabieram za próbę. Ciekawe czy mi wyjdą :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Łączna liczba wyświetleń